Fundacja CentrumCSR.PL powołała Instytut Zrównoważonych Zamówień Publicznych

ZZPOd początku grudnia realizuje swoje działania dotyczące zamówień publicznych pod nową marką.

Tematyką wpływu zamówień na ludzi i środowisko zajmujemy się w Fundacji od roku 2013.

Korzystając z naszych dotychczasowych doświadczeń powołaliśmy do życia Instytut Zrównoważonych Zamówień Publicznych.

Chcemy wykorzystywać go do dalszej, jeszcze bardziej intensywnej współpracy z publicznymi zamawiającymi na rzecz promowania wiedzy o korzyściach, wynikających ze stosowania zrównoważonych zamówień w praktyce.

Współpracujące z nami osoby tworzą ekspercką sieć śledzących prawo zamówień publicznych, trendy ekonomii społecznej, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, jak również nowoczesne formy komunikacji.

Zachęcamy publicznych zamawiających do korzystania z międzynarodowych oraz krajowych doświadczeń, pokazujących możliwości ich innowacyjnego stosowania. Zależy nam na tym, by instytucje publiczne dbały o ludzi i środowisko – dlatego działamy na rzecz zmian w kulturze zamówień w Polsce.

Wspólnymi siłami kontynuować będziemy animowanie dialogu z otoczeniem społecznym urzędów centralnych, instytucji samorządowych oraz uczelni wyższych – związkami zawodowymi, podmiotami ekonomii społecznej, organizacjami przedsiębiorców oraz trzecim sektorem.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej, którą na bieżąco aktualizujemy o nasze interwencje, nowe dobre praktyki (z kraju i ze świata), ważne z punktu widzenia polskich zamawiających aktualności oraz nowe źródła wiedzy o tym, jak instytucje publiczne mogą dbać o ludzi i środowisko: www.instytutzzp.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *